Nápověda a podpora

Zde naleznete většinu odpovědí na Vaše otázky.
Máte jiný dotaz? Jsme tu proto, abychom vám pomohli! Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 8:00 -17:00.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Rozměry ( výška x šířka x hloubka ) a objem ( v ml ) vašeho výrobku hraje důležitou roli při výběru správné velikosti sáčku. Například jemná sůl zabírá menší objem ve srovnání s celými kávovými zrny nebo lístky čaje.

V návodu níže si povíme, jak postupovat při určování správného objemu.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

 • váhu
 • odměrku v ml
 • produkt, který budete balit do sáčků

JAK POSTUPOVAT?

 • na váhu si položte odměrku a váhu vynulujte
 • do odměrky nasypte požadovanou hmotnost suroviny ( např.100g ořechů )
 • nyní se podívejte na odměrku, k jaké rysce surovina dosahuje ( např.400ml )
 • to je Váš výsledný objem v ml. Pro náš příklad budeme hledat sáčky o obsahu nejbližším v řadě, tedy 500ml.

PŘÍKLAD SÁČKŮ PRO KÁVU

 • 50g kávy -100ml
 • 75g kávy -250ml
 • 100g kávy -250ml
 • 150g kávy – 500ml
 • 250g kávy – 750ml
 • 500g kávy – 1000ml
 • 1000g kávy – 3000ml

1. JE NUTNÉ SÁČKY SVAŘOVAT?

Jedna ze základních otázek zní – budu potřebovat svářečku?

Ačkoliv je většina našich sáčků opatřena ZIP uzávěrem, doporučujeme svářečku pokud dochází k disrtibuci sáčků do prodeje. Váš zákazník bude mít jistotu, že sáček neotevřel nikdo před ním a produkt nebyl kontaminován.

2. KOLIK SÁČKŮ BUDETE DENNĚ SVAŘOVAT?

Je velmi důležité zvážit velikost produkce a jak často budete tedy sáčky svařovat.

Pokud vlastníte například kavárnu nebo se zabýváte dovozem koření, kde budete svářet 500 ks sáčků denně a více, pak pro vás budou ideální profesionální maďárské svářečky HACONA nebo klešťové svářečky HAWO. Pokud jste menší producent nebo si chcete pořídit sářečku domů a nebo s podnikáním teprve začínáte, můžete vybírat hoby impulsní svářečky (SF-200, 300, 400) a klešťové svářečky (SK-200, 300, 400)

Nicméně se nevylučuje, že i do menších podniků si můžete pořídit profesionální svářečku.

3. JAKÝ TYP SÁČKU BUDETE UZAVÍRAT SVAŘENÍ?

Všechny typy doypack sáčků  a boxpack sáčků se zipem Vám bude postačovat impulsní svářečka.

Sáčky na kávu, které nemají ZIPový uzávěr doporučujeme uzavírat svářecími kleštěmi. Je to z toho důvodu, že v místě sváru jsou 4 vrstvy ke svaření. Impulsní svářečkou tyto 4 vrstvy neprohřejete a nesvaříte. Pokud byste u impulsní svářečky nastavili delší svářecí  impuls, může docházet k přepalování folie sáčku a k jeho znehodnocení. Dočasně lze ale impulsní svářečku použít a svařit jednu stranu sáčku, poté sáček otočit a svařit ho na opět. Je to ale na úkor času.

4. JAK VELKÝ SÁČEK BUDETE SVAŘOVAT?

Nezanedbatelným aspektem, který je potřeba při výběru svářečky zvážit, je velikost sáčku, který budete svářet.

Velikost svářečky je nutné vybírat podle šířky Vámi nejčastěji svařovaných sáčků. Délka tavné struny musí být volena tak, aby sáček v době ohřevu pokrýval co největší část topné struny. V opačném případě dochází v místech, které nejsou používány, k lokálnímu přehřívání. Popsaná skutečnost vede v těchto místech k výraznému snižování životnosti tavné struny, zejména pak teflonované tkaniny a přítlačného silikonového těsnění. Pro práci se sáčky o šíři 10 cm je kupříkladu volba svářečky s typovým značením 400 (a tedy délkou struny 40 cm) zcela nevhodná.

Ano, vzorky sáčků Vám zdarma zašleme na Vaši adresu v obálce Českou poštou. Přejděte na stránku VZORKY a vyplňte krátký formulář.

Ano. Pokud je na daný produkt nabízena množstevní sleva, naleznete ji pod základní cenou produktu. Uvedené ceny jsou vždy bez DPH a za 1ks.

Jestliže už máte vybráno, přejděte na KOŠÍK, zkontrolujte seznam zboží a kliknutím na PŘEJÍT DO POKLADNY postupte na krok zadání adresy a výběru způsoubu doručení a platby.

Pokud u nás nakupujete poprvé, vyplňte políčka označená hvězdičkou. Není jich moc, nezabere vám to ani minutu. Adresa, kterou vyplňujete jako první, je adresa fakturační a zároveň adresa, na kterou vám máme zboží doručit. Pokud potřebujete zboží doručit na jinou adresu, zaškrtněte možnost DORUČIT NA JINOU ADRESU? Jakýkoliv komentář nebo přání týkající se vaší objednávky napište do POZNÁMKY K OBJEDNÁVCE.

Vyberte dopravu a platbu, která vám nejlépe sedne, odsouhlaste OBCHODNÍ PODMÍNKY. Kliknutím na tlačítko OBJEDNAT dokončíte objednávku.

Na základě zvolené platby se vám zobrazí buď stránka s rekapitulací vaší objednávky, nebo budete nejdříve přesměrováni na zabezpečenou platební bránu GoPay, kde můžete zaplatit platební kartou.

Všechny objednávky podané prostřednictvím našeho internetového obchodu jsou pro zákazníky závazné.

V okamžiku, kdy dokončíte objednávku, Vám na Vámi zadanou emailovou adresu pošleme potvrzovací email s informacemi o objednávce a případnými instrukcemi pro platbu (pokud jste zvolili platbu převodem).
Pokud by Vám žádný email nedorazil, kontaktujte nás prosím na info@doypacky.cz nebo volejte naší linku +420 604 726 318.

Děláme vše pro to, abyste byli spokojeni, ale může se občas stát, že nám budete chtít zboží vrátit. Nepoužité zboží můžete do 14 dní vrátit a my Vám obratem vrátíme peníze. Podrobné informace o odstoupení od kupní smlouvy naleznete v Obchodních podmínkách.

Zásilky nám posílejte nejpozději do 14 dní od odstoupení pouze na adresu:
Doypacky s.r.o.
Busines centrum Malešická
Malešická 2679/49
130 00 Praha 3

Pokud zásilku pošlete na naší fakturační adresu, zásilka se Vám vrátí zpět.

Ano, sáčky Vám v menším nákladu do 10.000ks velice rádi potiskneme sítotiskem nebo na určité sáčky digitálním tiskem. (více informací naleznete na stránce potisku ZDE ) Tyto typy potisku nám umožní tisk od 1.000 ks sáčků. Pokud by Vám nevyhovovalo množství sáčků, vytiskneme Vám etikety dle Vašeho návrhu.

Sáčky Vám zakázkově potiskneme flexotiskovou technologií. Potiskává se celá role materiálu na výrobu sáčků (cca 400kg). Z této potisknuté role se následně vyrábí sáčky. Dle velikosti sáčků se jedná o 20 – 50.000 ks sáčků.

Existuje několik výhod – při příštím nákupu nemusíte vypisovat kolonky se jmenem a adresou, můžete se podívat na aktuální stav objednávky, můžete spravovat svůj účet a zobrazit historii svých objednávek. Další velkou výhodou je, že budete automaticky zařazeni do našeho BONUSOVÉHO PROGRAMU ODMĚN.

Sáčky jsou vyrobeny z různých vrstev materiálů. V popisu sáčku je vždy uvedena zkratka, z jakého materiálu je daný sáček vyroben. A právě zde najdete vysvětlení, co jaká zkratka znamená a jakou vlastnost má který materiál.

Při výběru sáčků doporučujeme upřednostnit funkčnost, v tomto případě je vzhled vždy na druhém místě.

Pokud potřebujete Váš produkt ochránit před vlhkem, světlem a kyslíkem, doporučujeme sáčky třívrstvé. Ve většině případech je právě u těchto třívrstvých sáčků prostřední vrstvou hliníková vrstva, která je nejdůležitejší a zatím neexistuje adekvátní náhrada, která by zabránila úniku čí vniknutí plynů, aroma, chutí a zamezení světla.

Všechny prodáváné sáčky jsou vyrobeny v EU, pravidelně testované v laboratoři. Materiály, z nichž jsou sáčky vyrobené jsou v souladu s platnými předpisy nařízení EU. Všechny sáčky, které prodáváme mají certifikát ve styku s potravinami, které můžeme kdykoliv předložit a jsou vhodné nejen pro potraviny.

→ MATERIÁL SÁČKŮ

PAP nebo KRAFT
– papírová vrstva. Tato vrstva je hrubší. Potisk šáčků může být sítotiskem nebo razítkem. Lze také použít samolepku, ale je potřeba, aby samolepka měla silnější vrstvu lepidla, jinak může dojít při naplnění sáčků k odlepování samolepky.

PET
– polyethylentereftalát – PET má výborné vlastnosti pro balení potravin, zejména je ceněna jeho pevnost v tahu, vynikající chemická odolnost, nízká hmotnost, dobrá elasticita a stabilita v širokém rozmezí teplot (od -60 do +220°C).

OPP
– orientovaný polypropylen – PP je podobný PE (polyethylenu) i ve svých vlastnostech. Je však tvrdší, pevnější a tepelně odolnější.

CPP
– odlévaný polypropylen – velmi podobné vlastnosti jako OPP, vyniká při transparentním zpracování fólie, je pevnější než OPP.

PE
– polyetylen – PE má nízkou měrnou hmotnost, schopnost teplem se smršťovat a svařovat, výbornou odolnost vůči vodě a vodní páře a naopak propouští plyny jako kyslík, oxid uhličitý a aromatické látky. Ve většině případů se používá jako vnitřní vrstva, díky které lze sáček uzavřít svařením svářečkou.

AL
– hliníková vrstva. Tato vrstva slouží k zamezení světla. Hlíníková fólie je vynikající bariérou vůči permanentním plynům, které PAP (papír) nebo PE (polyethylen) propouští. Na světlo jsou citlivé všechny vitaminy rozpustné v tucích (A,D,E,K), z vitaminů skupiny B jsou to především B2, B12 a kyselina listová.

VMPET
– metalizovaná folie (fólie má kovový vzhled), má velmi podobné vlastnosti jako samotná AL vrstva. Nabízí vynikající bariérovou ochranu proti světlu, vlhkosti, kyslíku a k udržení aroma.

PERG (GPP)
– pergamenová náhrada je bezdřevý nepromastitelný papír, vyrobený z přírodních surovin bez přídavku chemických činidel. Tato vrstva je nepromastitelná a voděodolná.

→ DOPLŇKY SÁČKŮ

ZIP
– rychlý systém opětovného uzavírání sáčků.

VENTIL
– aromaventil – jednosměrný ventil pro uchování aroma kávy a jiných čerstvých produktů. Díky řízenému uvolňování kyslíku, oxidu uhličitého nebo páry zabraňuje aromaventil vyboulení nebo prasknutí u výrobků, které vytvářejí po zabalení plyn.